Archiv příspěvků: výlety

Tento štítek bude označovat všechny příspěvky obsahující informace o výletech.

Výjezd mateřského klubu Krteček

klub KrtečekMaminky a jejich dětinky z Mateřského klubu Krteček vyrazily opět na červnový vícedenní výlet. Bylo nám spolu prima. Zpívali jsme, povídali si pohádky, tvořili a hráli si. Když bylo hezky, byli sme pořád venku.
Když pršelo, vše jsme zvládli vevnitř…..a když jsme chtěli ven, pomohly nám gumáčky, pláštěnky a deštníčky. Byl tam s námi skřítek Myšpulín a tak jsme se o skřítcích dozvěděli, že rádi staví obrázky z kamínků (z těch, co jsme pro ně nasbírali nám přes noc postavili domeček a sluníčko), že mají rádi květiny a že jezdí na housenkách jako na koni….v lese jsme pro ně postavili domečky a připravili jsme jim hostinu z piškotových dortíčků. Kromě Myšpulína jsme žádného skřítka nepotkali, ale těch našich roztomilých lidských skřítečků jsme si náramně užili!!!

Křestní shromáždění na Brance

křest Branka

křest na Brance

Šest většinou mladých lidí pokřtil kazatel Milan Mrázek v Olšovém rybníku na Brance, malé vesničce uprostřed Českého lesa. Počasí bylo teplé, slunečné. Voda byla po zimě ještě neprohřátá, studená. Slavnosti křtu dohlížel zástup věřících z tachovské farnosti.

Shromáždění zahájil Milan textem z biblické knihy Skutky apoštolů:
Bůh, který učinil svět a všechno, co je v něm, ten je pánem nebe i země, a nebydlí v chrámech, které lidé vystavěli, ani si nedává od lidí sloužit, jako by byl na nich závislý; vždyť je to on sám, který všemu dává život, dech i všechno ostatní.
Dále Milan řekl:  “Je to takový hezký , že alespoň jednou za čas vyjdeme ven z modlitebny, pěkně do té přírody, do toho Jeho chrámu, který On udělal, do toho celého světa, který On udělal, a nejsme tak schovaný v těch čtyřech zdech, aby jsme viděli tu Jeho nádheru, a pěkně Ho chválili a vzdali Mu chválu tady uprostřed té přírody, uprostřed té krásy. V Žalmu 19 se píše, že nebesa vypravují o Jeho slávě, tak si přeji, abychom nějak to vypravování uslyšeli a vzdali Mu slávu a čest, která Mu patří…”

httpv://www.youtube.com/watch?v=IWOJ98lniLw

Silvestrovská výprava Royal Rangers

Royal Rangers

Royal Rangers, hlídka Tachov

Royal Rangers je jakýsi křesťanský skaut. Organizace vznikla v 60. letech ve Spojených státech a v České republice působí od roku 1993. Jejím cílem je zdravý a rozhodný mladý člověk se správným žebříčkem hodnot, který je připraven zvládat i obtížné životní situace, má odvahu odmítnout negativní jevy jako drogy a aklohol, je ochoten žít nejen ke svému prospěchu, ale chce tu být i pro druhé. Místní skupiny Royal Rangers se nazývají přední hlídky. Na silvestrovskou výpravu té nejmladší, 51. přední hlídky z Tachova, se do zasněženého Českého lesa vypravil Petr Vaďura.

Najít expedici Royal Rangers vůbec nebylo snadné. Vypravili jsme se autem z Tachova směr německé hranice. Všude kolem jsou hromady sněhu a stopy zafoukává vítr. Nakonec jsme skončili v hájovně na Oboře, kde mají všechny oddíly Royal Rangers svou základnu. A doufali jsme, že sem děti dorazí. Což se stalo.

Tak kluci, jaká byla cesta?

„Cesta byla nepříjemná, všude byly hromady sněhu a někde nám ten sníh byl až po ramena. Šli jsme, přecházeli jsme potůček a občas tam byly takové vtipné náhody. Jednou se stalo, že Dorotka shodila Kryštofa a stáhla mu botu. Chtěl jí to samozřejmě oplatit – a to se stalo.“

„Náš vedoucí nás pořád fotil – a bylo nám to hrozně nepříjemné.“

Velitelem jednapadesáté přední hlídky je Jan Plášil. Co bylo cílem dnešní výpravy?

„Dostat se sem, a ne úplně jednoduchou cestou, nějakou zajímavou a náročnou, abychom tady mohli ten náš večerní program naplnit.“

A co vás čeká?

„Čeká nás jídlo, zábava, nějaké hry, dnes si budeme hlavně hrát.“

Jednapadesátá přední hlídka Royal Rangers v Tachově zahájila svou činnost v září 2010. Existuje ve třech věkových skupinách a dětí do ní dochází zatím 18. Svou základnu má v prostorách Evangelické církve metodistické na tachovském náměstí, ale často vyráží i do přírody. Hlavní náplní činnosti je umožnit dětem trávit smysluplně volný čas a vést je ke zralosti, ať už v oblasti fyzické, duševní, ale i duchovní. Jak vypadá konkrétní činnost? Odpovídá velitel 51. přední hlídky Jan Plášil:

„Scházíme se jednou týdně v pátek odpoledne v klubovně a často děláme víkendové výpravy sem do hájovny v Oboře, kde společně stavíme srub. Ale chceme také vyrážet na výlety a výpravy jinam do okolí, převážně do přírody. Součástí programu jsou tzv. odborky, což jsou např. práce s nářadím, uzlování, první pomoc, povídání o tom, co je to rodina, ale i biblické příběhy.“

A ještě na co se děti nejvíc těší v roce 2011?

„Na výpravy.“

„Na letní tábor.“

„Na vyrábění.“

„Na písničky.“

Jak je vidět, nejmladší přední hlídka Royal Rangers u nás se má čile k světu.

English Picnic

picnic

English Picnic

Se studenty angličtiny jsme se rozhodli podniknout 9. a 10.7. English Picnic a protože k nám do Tachova měli namířeno Heather a Geoff, naši známí z anglického Darlingtonu, byla to super příležitost si to užít i s nimi i jejich 50 medvědími pasažéry.

H+G totiž pomocí medvědích výletů, které jsou opravdu dlouhé a atraktivní (loni byli až za severním pólem, letos projíždějí 12 států Evropy) získávají netradičním způsobem peníze na charitativní účely. Přicestovala i Ali Dindsdale, aby s námi strávila pár dní zavzpomínala na rok, kdy nás bavila svým northeast dialektem ….na piknik pro nás upekla super hovězí pečeni a tradiční Yorkshire Pudding.

Kromě ochutnávek anglických pokrmů jsme si hluboce prožili příběh Forest Gumpa v originále, naučili se pár anglických špeků a na Oboře jsme si udělali pravý medvědí piknik…první v české republice!!!! Byl to milý čas s milými lidmi a s roztomilými plyšáky!

Sněhová výprava

Dětský klub vyrazil do Českého lesa. Děti zažily jízdu na saních tažených koněm.

sníh, výprava

Sněhová výprava

V lednu jsme se s dětmi z pátečního klubíku vydali na sněhovou výpravu. Autobus nás přivezl do nádherného zimního království a my se vydali lesní cestou směrem k hájovně u Plášilů. V půlce kopce na nás čekal Honza s Vláďou a Zuzana. Zuzana táhla krásné dřevěné sáně a my si mohli nasednout a zbytek cesty pozorovat bílou krajinu za klusu koně. Byla to legrace a napětí zároveň a super zážitek. U Plášilů jsem se potulili s jehňátky a vyrazili ještě trochu řádit na sníh. Po návratu jsme si upekli brambory v ohni a pochutnali si na nich k večeři. Před spaním jsme se vydali ještě do větší zimy ve filmu Doba ledová 3 a zavrtali se do spacáku všichni v jednom pokoji. Po čtených pohádkách o zvířátkách se postupně všichni odebrali do svých vlastních snů. Ráno jsme se vrátili auty do Tachova. Bylo to prima a už se těšíme na výpravu jarní!!!!

Světélkování v Tachově

Již počtvrté jsme vyrazili na večerní procházku Tachovem a na cestu jsme si svítili vlastními světýlky. Celou dobu s námi šli dva skřítci, kteří na závěr každé snaživé světýlko odměnili nějakou dobrůtkou ze svého pokladu. My se pro ně zas naučili básničku.

noc, světla

Světélkování

Náš osvětlený průvod vedl z náměstí kolem kostela přes světelnou křižovatku pořád nahoru až nad město, na vrchol tachovské Mohyly. Tam jsme si povídali o tom, že i my můžeme být světýlky a svítit do života našim blízkým a kamarádům. Pak jsme si o tom zazpívali písničku….Nahoře byla krásná tma, takže světýlka krásně vynikala….Děkujeme všem milým světýlkům za svícení a skřítkům za dobrůtky!!

TOPlist