Archiv příspěvků: Velikonoce

Tento štítek bude označovat všechny příspěvky obsahující informace o Velikonocích.

Americké Velikonoce v tachovském dětském domově

kluci s dětského domovaTachovský dětský domov navštívili vojáci z americké vojenské základny v německém Grafenwohru. Přijeli v civilu spolu se svými rodinami. Měli připravený asi hodinový program, během něhož děti poznávaly, jak se slaví Velikonoce v Americe. 
Napřed si děti v klubovně vyzdobily papírové tašky a potom se rozeběhly do zahrady hledat sladkosti a další drobné dárky. Přítomen byl i kazatel ECM Tachov Milan Mrázek a další lidé (hlavně mladí) z tachovského křesťanského společenství, kteří pomáhali s organizací a překladem.


Velikonoční bohoslužba tentokrát dvojjazyčně

Milan Mrázek - nedělní bohoslužba Velikonoce 2011Velikonoční nedělní bohoslužba se konala v muzeu Českého lesa a byla v češtině a v angličtině. Přijali jsme totiž vzácnou návštěvu – vojáky a jejich rodiny z německé americké základny v Grafenwoehru. Zpívali jsme české a anglické křesťanské písně, vyslechli pozdrav vojenského kaplana, Milan Mrázek měl kázání na téma vzkříšení. Poté následovala Večeře Páně.
V prostorách na tachovském náměstí proběhl raut, o který se postarali Američani. Jídlo bylo vynikající. Od 14:00 hodin probíhal program v tachovském dětském domově
. Děti poznávaly, jak se slaví Velikonoce v Americe.


Sederová večeře

sederová večeřeV předvečer Velikonoc jsme se sešli ke společné večeři. Byla připravena podle židovských zvyků a receptů. Nechybělo jehněčí a hořké byliny. Velké díky patří Honzovi a Petře, kteří vše připravili.

httpv://www.youtube.com/watch?v=F6AQEt8rdhI

TOPlist