Archiv příspěvků: pozvánky

Tento štítek bude označovat pozvánky na akce.

Nenudím se, tvořím

Komunitní aktivity Tachovska—KAT, o. s. ,pořádá výstavu v objektu KAT (objekt bývalé Rybeny, Pivovarská 2154): „NENUDÍM SE, TVOŘÍM“.
Vernisáž se koná ve středu 30. 3. 2011 od 18:00 hodin.

Výstava bude probíhat od 30. 3. do 24. 4 2011.
Navštívit ji můžete každý všední den od 12:30 do 17:00 hodin.

Díla vytvořily děti v rámci kroužků pořádaných DDM Mraveniště, ZUŠ.

Pozvánka ke stažení je k dispozici zde

Allen Buchanek v Tachově

pozvánka na přednášku

Navštívil nás Allen Buchanek z USA. Přednáškou v Plané zahájil třítýdenní turné po České republice. Více o jeho návštěvě referuje Petr Vaďura:

Osudného 23. dubna roku 1962 nasedl mladý Allen Buchanek po basebalovém zápase i se svou spolužačkou do auta a vydal se na cestu domů. Na dálnici před sebou uviděli mlžný oblak. Když do něj vjeli, dočlo k výbuchu. Jednalo se o oblak benzínových výparů, které unikly z nedaleké rafinérie. Allenova přítelkyně uhořela, on sám byl popálen na 60% těla.
Lékaři jej zpočátku ani neléčili, protože nevěřili, že by mohl přežít. Když však Allen žil i po třech dnech, začala série mnoha bolestných operací. Při dvou z nich Alen novi vysadilo sdrce a lékař musel rozříznout hrudník a provést přímou masáž. Ve druhém případě trvala tato masáž dokonce celých 15 minut. Allen přežil a začal se uzdravovat. Dokonce mu znovu narostly i vlasy a začaly mu dorůstat i spálené uši. Přesto se jeho život ocitl v troskách. Sportovní kariéra nepřipdala v úvahu a on nevěděl, proč má žít. Když se chystal spáchat sebevraždu, pozvala jej jedna dívka do společenství církve. A zde prožil vnitřní uzdravení. Sám to popisuje:

Když jsem se dostal z nemocnice, pochopil jsem, že můj život je prázdný. Vnímal jsem to tak, že sebevražda by byla jediným řešením, které se mi nabízelo. A když mi někdo začal povídat o tom, že je tu nějaká větší síla silnější než já, která mi může přinést změnu, tak jsem začal poslouchat. Pochopil jsem, že ten vnitřní pokoj můžu najít jenom ve vztahu s Ježíšem Kristem. Ta změna, která nastala v mém životě, nebylo nic jiného než zázrak. Ten večer, kdy jsem se odevzdal Bohu, byl můj život změněn navždycky. Spokojenost bylo něco nového v mém životě.

Po obrácení se úplně změnily priority Allenova života. Rozhodl se žít pro druhé. Jeho prvním úkolem bylo napravit vztahy s otcem alkoholikem. Po té začal jezdit po světě a všude vyprávěl příběh svého druhého narození. Jeho posleství je adresováno především mladým lidem, protože si uvědomuje, že právě v mladém věku člověk rozhoduje o dalším zaměření celého života. Co Allen Buchanek chce mladým lidem v České republice říkat?

Svět dnes nabízí mladým lidem spoustu možností, ale mnoho z těch věcí nepřinese štěstí a nějakou spokojenost. A mladí lidé se musí rozhodnout mezi jistotou a radostí, které nabízí Bůh, a nejistým štěstím života bez takového zakotvení. Já jsem to rozhodnutí udělal ver svých devatenácti letech a oni se také musí rozhodnout, jakou cestou se chtěji vydat.

Allen Buchánek v České republice

pozvánka na přednáškuPřednášky Allena Buchánka
Přehled míst v České republice, kde bude mít Allen přednášku

Sobota 12.března Planá u Mariánských lázní
Neděle 13.března           Tachov (dopoledne)
Neděle 13.března           Teplá  (odpoledne)
Pondělí 14.března          Klatovy (na dvou místech)
Úterý 15.března              Cvikov
Středa 16.března             Plzeň
Pátek 18.března              Třeboň
Neděle 20.března          Praha (na dvou místech)
Úterý 22.března             Kroměříž
Středa 23.března            Uherské Hradiště

Výbuch ropné rafinérie v texaském Hustonu nepřežili dva lidé, dalších deset bylo zraněno. Jedním z nich byl Allen Buchanek, Američan s českými předky, který navštívil v těchto dnech naši zemi a bude o svém zážitku vyprávět v deseti městech Čech i Moravy.

TOPlist