Archiv příspěvků: neděle

Tento štítek bude označovat všechny příspěvky týkající se neděle.

Vánoční bohoslužba v KIWIBARU

Poslední nedělní setkání před Vánoci jsme přesunuli do prostor KIWIBARU, protože nám slíbili účast křesťané z americké základy v Grafenwoehru. Přijelo jich více než 50. Dospělích i dětí. Celkem nás bylo ke stovce. Po bohoslužbě jsme měli raut v prostorách na náměstí. Poté se vojáci přesunuli do tachovské dětského domova, kde rozdávali dárky a měli připravený vánoční program.

Křestní shromáždění na Brance

křest Branka

křest na Brance

Šest většinou mladých lidí pokřtil kazatel Milan Mrázek v Olšovém rybníku na Brance, malé vesničce uprostřed Českého lesa. Počasí bylo teplé, slunečné. Voda byla po zimě ještě neprohřátá, studená. Slavnosti křtu dohlížel zástup věřících z tachovské farnosti.

Shromáždění zahájil Milan textem z biblické knihy Skutky apoštolů:
Bůh, který učinil svět a všechno, co je v něm, ten je pánem nebe i země, a nebydlí v chrámech, které lidé vystavěli, ani si nedává od lidí sloužit, jako by byl na nich závislý; vždyť je to on sám, který všemu dává život, dech i všechno ostatní.
Dále Milan řekl:  “Je to takový hezký , že alespoň jednou za čas vyjdeme ven z modlitebny, pěkně do té přírody, do toho Jeho chrámu, který On udělal, do toho celého světa, který On udělal, a nejsme tak schovaný v těch čtyřech zdech, aby jsme viděli tu Jeho nádheru, a pěkně Ho chválili a vzdali Mu chválu tady uprostřed té přírody, uprostřed té krásy. V Žalmu 19 se píše, že nebesa vypravují o Jeho slávě, tak si přeji, abychom nějak to vypravování uslyšeli a vzdali Mu slávu a čest, která Mu patří…”

httpv://www.youtube.com/watch?v=IWOJ98lniLw

Americké Velikonoce v tachovském dětském domově

kluci s dětského domovaTachovský dětský domov navštívili vojáci z americké vojenské základny v německém Grafenwohru. Přijeli v civilu spolu se svými rodinami. Měli připravený asi hodinový program, během něhož děti poznávaly, jak se slaví Velikonoce v Americe. 
Napřed si děti v klubovně vyzdobily papírové tašky a potom se rozeběhly do zahrady hledat sladkosti a další drobné dárky. Přítomen byl i kazatel ECM Tachov Milan Mrázek a další lidé (hlavně mladí) z tachovského křesťanského společenství, kteří pomáhali s organizací a překladem.


Loutkové divadlo Samuel v Tachově

divadlo

Loutkové divadlo Samuel

Přes šedesát diváků shlédlo příběh o marnotratném synu, který přijel zahrát loutkový soubor z Konstantinových lázní. Představení proběhlo v rámci rodinné bohoslužby Evangelické církve metodistické v Tachově.
Loutky byly ručně vyrobené a za jejich vznikem stojí bývalá členka teamu tvořícího loutky Spejbla a Hurvínka. Po programu byli všichni přítomní pozváni na grilovanou klobásu na dvorku městské galerie.

TOPlist