Archiv příspěvků: děti

Výjezd mateřského klubu Krteček

klub KrtečekMaminky a jejich dětinky z Mateřského klubu Krteček vyrazily opět na červnový vícedenní výlet. Bylo nám spolu prima. Zpívali jsme, povídali si pohádky, tvořili a hráli si. Když bylo hezky, byli sme pořád venku.
Když pršelo, vše jsme zvládli vevnitř…..a když jsme chtěli ven, pomohly nám gumáčky, pláštěnky a deštníčky. Byl tam s námi skřítek Myšpulín a tak jsme se o skřítcích dozvěděli, že rádi staví obrázky z kamínků (z těch, co jsme pro ně nasbírali nám přes noc postavili domeček a sluníčko), že mají rádi květiny a že jezdí na housenkách jako na koni….v lese jsme pro ně postavili domečky a připravili jsme jim hostinu z piškotových dortíčků. Kromě Myšpulína jsme žádného skřítka nepotkali, ale těch našich roztomilých lidských skřítečků jsme si náramně užili!!!

Americké Velikonoce v tachovském dětském domově

kluci s dětského domovaTachovský dětský domov navštívili vojáci z americké vojenské základny v německém Grafenwohru. Přijeli v civilu spolu se svými rodinami. Měli připravený asi hodinový program, během něhož děti poznávaly, jak se slaví Velikonoce v Americe. 
Napřed si děti v klubovně vyzdobily papírové tašky a potom se rozeběhly do zahrady hledat sladkosti a další drobné dárky. Přítomen byl i kazatel ECM Tachov Milan Mrázek a další lidé (hlavně mladí) z tachovského křesťanského společenství, kteří pomáhali s organizací a překladem.


Nenudím se, tvořím

Komunitní aktivity Tachovska—KAT, o. s. ,pořádá výstavu v objektu KAT (objekt bývalé Rybeny, Pivovarská 2154): „NENUDÍM SE, TVOŘÍM“.
Vernisáž se koná ve středu 30. 3. 2011 od 18:00 hodin.

Výstava bude probíhat od 30. 3. do 24. 4 2011.
Navštívit ji můžete každý všední den od 12:30 do 17:00 hodin.

Díla vytvořily děti v rámci kroužků pořádaných DDM Mraveniště, ZUŠ.

Pozvánka ke stažení je k dispozici zde

Silvestrovská výprava Royal Rangers

Royal Rangers

Royal Rangers, hlídka Tachov

Royal Rangers je jakýsi křesťanský skaut. Organizace vznikla v 60. letech ve Spojených státech a v České republice působí od roku 1993. Jejím cílem je zdravý a rozhodný mladý člověk se správným žebříčkem hodnot, který je připraven zvládat i obtížné životní situace, má odvahu odmítnout negativní jevy jako drogy a aklohol, je ochoten žít nejen ke svému prospěchu, ale chce tu být i pro druhé. Místní skupiny Royal Rangers se nazývají přední hlídky. Na silvestrovskou výpravu té nejmladší, 51. přední hlídky z Tachova, se do zasněženého Českého lesa vypravil Petr Vaďura.

Najít expedici Royal Rangers vůbec nebylo snadné. Vypravili jsme se autem z Tachova směr německé hranice. Všude kolem jsou hromady sněhu a stopy zafoukává vítr. Nakonec jsme skončili v hájovně na Oboře, kde mají všechny oddíly Royal Rangers svou základnu. A doufali jsme, že sem děti dorazí. Což se stalo.

Tak kluci, jaká byla cesta?

„Cesta byla nepříjemná, všude byly hromady sněhu a někde nám ten sníh byl až po ramena. Šli jsme, přecházeli jsme potůček a občas tam byly takové vtipné náhody. Jednou se stalo, že Dorotka shodila Kryštofa a stáhla mu botu. Chtěl jí to samozřejmě oplatit – a to se stalo.“

„Náš vedoucí nás pořád fotil – a bylo nám to hrozně nepříjemné.“

Velitelem jednapadesáté přední hlídky je Jan Plášil. Co bylo cílem dnešní výpravy?

„Dostat se sem, a ne úplně jednoduchou cestou, nějakou zajímavou a náročnou, abychom tady mohli ten náš večerní program naplnit.“

A co vás čeká?

„Čeká nás jídlo, zábava, nějaké hry, dnes si budeme hlavně hrát.“

Jednapadesátá přední hlídka Royal Rangers v Tachově zahájila svou činnost v září 2010. Existuje ve třech věkových skupinách a dětí do ní dochází zatím 18. Svou základnu má v prostorách Evangelické církve metodistické na tachovském náměstí, ale často vyráží i do přírody. Hlavní náplní činnosti je umožnit dětem trávit smysluplně volný čas a vést je ke zralosti, ať už v oblasti fyzické, duševní, ale i duchovní. Jak vypadá konkrétní činnost? Odpovídá velitel 51. přední hlídky Jan Plášil:

„Scházíme se jednou týdně v pátek odpoledne v klubovně a často děláme víkendové výpravy sem do hájovny v Oboře, kde společně stavíme srub. Ale chceme také vyrážet na výlety a výpravy jinam do okolí, převážně do přírody. Součástí programu jsou tzv. odborky, což jsou např. práce s nářadím, uzlování, první pomoc, povídání o tom, co je to rodina, ale i biblické příběhy.“

A ještě na co se děti nejvíc těší v roce 2011?

„Na výpravy.“

„Na letní tábor.“

„Na vyrábění.“

„Na písničky.“

Jak je vidět, nejmladší přední hlídka Royal Rangers u nás se má čile k světu.

TOPlist